J.A. Baczewski

J.A. BaczewskiLikier jajeczny Ovovit
(5 cl) - 12 zł
Zniewalający - to chyba dobre słowo. Likier zachwyci nawet tych, którzy nie gustują w deserowych trunkach. Likier został stworzony na bazie luksusowego spirytusu ziemniaczanego od Baczewskiego, wykorzystując przedwojenną metodą - gwarantuje niezapomniane doznania. Ovum - to z łaciny "jajko", stąd nazwa Ovovit. Tutaj żółtka mieszane są z mlekiem oraz tajną mieszanką przypraw. Staranne mieszanie z alkoholem nadajegęstej, kremowej konsystencji. Doskonały poziom słodyczy w porównaniu z mocą alkoholu, w nosie i na podniebieniu wyczuwalna wanilia. Jeśli chcemy poprawić sobie bądź komuś humor - ten likier to idealne rozwiązanie - wystarczy odrobina do kawy, lodów czy też saute. Efekt murowany.


                                      
Likier Piołunówka
(5 cl) - 12 zł
Bardzo interesująca, unikalna receptura o ciemnej barwie charakterystycznej dla bałkańskich likierów piołunowych.
Historia piołunówki sięga końca XVI wieku a jej doskonałość bierze się ze skomponowanej mieszanki ziół.
Doskonale sprawdzi się na zbliżające się, chłodne dni - likier idealnie smakuje na ciepło bądź też jako dodatek do rozgrzewających herbat.
Kostki lodu także nie zaszkodzą temu trunkowi. W nosie wyczuwalne goździki i cynamon. Piołunówka w smaku przywołuje na myśl smak świąt oraz zimę. Na finiszu posmak goździków przeplatany słodyczą skórki pomarańczowej. Baczewski prezentuje kolejny, oryginalny trunek.Wódka smakowa Morelówka
(5 cl) - 12 zł
Znakomita nalewka morelowa od doskonałego producenta wódek - J.A. Baczewski. W nosie i na podniebieniu mocno wyczuwalne owoce, idealnie przywołuje na myśl zarówno miąższ, jak i skórkę. Morelówka doskonalesłodka, charakteryzująca się dobrą mocą i strukturą. Morelówka świetnie się sprawdzi jako dodatek do lodów i deserów.


Wiśniówka
(5 cl) - 12 zł
Wiśniówka, jakiej już się nie spotyka na rynku.
Mocno rześki i owocowy aromat, dość spora wytrawność na języku, która na finiszu przeradza się w czekoladowo-wiśniową słodycz. Idealnie sprawdzi się na zakończenie posiłku, jako rozgrzewający dodatek do herbaty czy też jako chłodniejszy aperitif.Wódka smakowa Orzechówka
(5 cl) - 12 zł
Wódka aromatyzowana orzechem laskowym, wyprodukowana według rodzinnej receptury J.A. Baczewski. W produkcji użyto prażonych orzechów oraz najlepszej czekolady nugatowej. Powstała na bazie trzykrotnie destylowanego spirytusu ziemniaczanego, dzięki czemu zawdzięcza swój słodki smak.

POLECAMY
Menu degustacyjne J.A. Baczewski
Nie możesz się zdecydować który smak wybrać? Zamów degustacyjny zestaw i wybierz optymalny dla siebie!
5 kieliszków x 2 cl 
24 zł

 


 

Akceptujemy płatności

  • Internet
    bezprzewodowy

  • Lokal
    klimatyzowany

  • Jesteśmy na: